Adres Ehlibeyt Mah. 1267. Cd. No:7 Balgat,
Çankaya/ ANKARA
Telefon 0 (312) 474 22 00
0 (538) 594 94 06
NUMUNE İSTİYORUM

SANAL MAĞAZA

YAZARLARIMIZ

Oya AKAY ZABUN

Oya AKAY ZABUN 1971 yılında Almanya’da dünyaya geldi. İlk öğrenimini Almanya’da tamamladıktan sonra Türkiye’de Bandırma Şehit Mehmet Günenç Lisesini bitirdi. Hacettepe Üniversitesi Edebiyat Fakültesinde Alman Dili ve Edebiyatı okudu. Aynı üniversitede “Zum Phantastischen in der Deutschsprachigen und Türkischen Kinderliteratur” isimli teziyle 1999 yılında Yüksek Lisansını tamamladı. Halen müzmin bir doktora öğrencisidir.

Mesleğine kadrosuzluk nedeniyle Sınıf Öğretmeni olarak başlayıp mini mini birlere okuma yazma öğretirken kendisine Sınıf Öğretmenliği adına çok şey öğretti. Türkçe ve İngilizce Öğretmeni olarak görev verildiğinde Ortaokul öğrencilerini tanıyıp anlama fırsatı oldu.

Milli Eğitim Bakanlığı, Talim Terbiye Kurulu Başkanlığında Almanca Özel İhtisas Komisyonunda “2003 ve 2006 Almanca Öğretim Programlarının” hazırlanmasında görev aldı. Bakanlığın “Hier sind Wir” isimli kitaplarını hazırlarken “ders kitabı yazarlığı” ile tanıştı. Komisyonlarında bulunan mesai arkadaşlarından hayatına çok güzel anılar ve paylaşımlar ile tecrübeler kattı.

Formatör öğretmen olarak ülkemizin çeşitli illerinde değerli meslektaşlarıyla tanışıp kendisini geliştirme şansını yakaladı. Halen Ankara’da Almanca Öğretmeni olarak görev yapmaktadır.

“Dünyaya yeniden gelsem yine ÖĞRETMEN olurum“ diyen bir neslin son kalanlarındandır...

Evlidir ve iki kız sahibidir. Şiir okur ve kendi çapında şiirler yazar. Kağıt, kalemle olan dostluğu kadar olmasa da boyalar ve tuvallerle olan dostluğu da tazedir.

Gurbette milli değerlerimizin kavramasında etkisi büyük olan, kendisini mesleğine aşık eden Türkçe Öğretmeni Saygıdeğer Kemal Erdağ’a, lisedeyken edebiyatın hayatın kendisi olduğunu öğreten Saygıdeğer Gül Ayşe Aydemir Yaldız’a ve kendisini yetişkinlerin gözündeki çocukların dünyasıyla tanıştıran Saygıdeğer Prof. Dr. Nuran Özyer’e teşekkürlerini sunar.